+421 911 323 363
OBCHODNÉ PODMIENKYDOPRAVAPLATBAVEĽKOOBCHODKONTAKTBLOG
Znížená cena! Kurkuma koreň extra mletý Zobraziť väčšie

Kurkuma koreň extra mletý

Mletý koreň Kurkumy. Extra jemný.

Doba spotreby: 12 mesiacov
Krajina pôvodu: India

Na sklade

10.009975 .  s DPH

-5%

UŠETRÍTE  0,00 €

0,01 € s DPH

OBLASŤ, KDE MÔŽE BYŤ PRE VÁS PRODUKT UŽITOČNÝKurkuma má v sebe rozhodne potenciál nad rámec bežnej koreniny. Má protizápalové účinky a pôsobí tiež ako antioxidant. Pozitívne ovplyvňuje mozgové funkcie najmä u starších ľudí, pôsobí ako taký prírodný mozgový doping. Žlté farbivo ktoré Kurkuma obsahuje sa volá kurkumín.

Zloženie: koreň kurkumy, mletý

Neobsahuje žiadne konzervačné látky ani umelé farbivá. Dochucovanie rôznych pokrmov a šalátov. Upozornenie: Nenahradzuje pestrú stravu. Môže slúžiť aj ako prírodné farbivo. Obsah kurkumínu 1-2%. Skladujte v suchu a v chlade, pri teplote do 20°C, pri rel.vlhkosti do 70% a mimo dosahu detí. Nevystavujte priamym slnečným lúčom. Energetická hodnota na 100g: 308kcal, bielkoviny 9,5g tuky 1,7g sacharidy 53,2g soľ 0,07g.

Nijako zvlášť nevonia, ale zato zafarbí všetko s čím príde do kontaktu. Ak ju použijete napr. na čistenie zubov, tak na prvý, veľmi krátky okamih pripomína karamel, ale je to naozaj len okamih. Nastúpi mierne horká, korenistá chuť, ktorú dopĺňa pocit jemného piesku v ústach a postupne prechádza do slabej pikantnej chuti. Žiadny oheň, ale dá sa identifikovať mierna pálivosť. Ak sa zafarbíte, chvíľu sa naozaj výrazne žltnete, či už na ďasnách alebo kdekoľvek, kde prídete s kurkumou do kontaktu, ale je to len dočasné. Ak chcete pri čistení zubov zažívať pohodičku, s kurkumou to neskúšajte. Ale ak očakávate belšie zuby, zabudnite na nepohodu a vyskúšajte. Stačí štipka. 

Príslušenstvo

PRODUKTY Z ROVNAKEJ KATEGÓRIE